CMS WordPress – co to jest i czy warto go użyć do stworzenia własnej strony?

CMS WordPress – co to jest i czy warto go użyć do stworzenia własnej strony?

Darmowy

O webinarze

Zastanawiasz się czy rozpocząć swoją przygodę online? Chciałbyś mieć stronę WWW lub bloga, aby wyrazić siebie, zbudować pozycję eksperta oraz pozyskać klientów? Słyszałeś, że można samodzielnie zrobić swoją stronę WWW za pomocą WordPressa, ale nie wiesz od czego zacząć? Dzięki temu i kolejnym webinarom z cyklu Akademii home.pl poznasz WordPressa i dowiesz się jak stworzyć swoją stronę WWW lub bloga bez programisty i umiejętności kodowania – prosto i niskobudżetowo. Pomożemy Ci stworzyć Twoje miejsce w sieci!

 

Biorąc udział w tym webinarze dowiesz się:

 

Czym jest CMS oraz jakie są dostępne na rynku narzędzia CMS.

Wszyscy dookoła używają skrótu CMS, a ty zastanawiasz się co to takiego? A może już wiesz co oznacza ten skrót, ale chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Dokonamy przeglądu popularnych systemów zarządzania treścią- pokażemy Ci co oferują poszczególne rozwiązania. Dowiesz się, który CMS będzie dla Ciebie najlepszy do zbudowania własnej strony internetowej.

 

CMS WordPress czy warto go użyć do stworzenia własnej strony?

Odpowiemy na pytanie zawarte w tytule webinaru. Jeśli masz wątpliwości, czy na swoje potrzeby wybrać CMS WordPress, nasz webinar na pewno pomoże Ci w podjęciu decyzji. Poznasz jego wady i zalety oraz dowiesz się dlaczego WordPress jest najpopularniejszym systemem zarządzania treścią na świecie.

 

Wstępna konfiguracja i zabezpieczenie WordPressa, dobre praktyki.

Pokażemy w jaki sposób dokonać wstępnej instalacji WordPressa. Udowodnimy, że to naprawdę proste! A także wskażmy dobre praktyki, które warto wdrożyć przy tworzeniu własnej strony.

 

Motywy graficzne, płatne i bezpłatne różnice zalety i wady.

Na koniec przedstawiamy najbardziej popularne motywy graficzne. Dokonamy szybkiego wyszukiwania odpowiedniego motywu dla Twojej branży a także wskażemy różnice pomiędzy płatnymi i bezpłatnymi motywami. Sam zdecydujesz, który wolisz wybrać!

 

Prowadzący:

 

Przemysław Rokicki
Specjalista WebPressence w home.pl

 

Specjalista ds. WordPressa w home.pl. Od 7 lat pasjonat i entuzjasta tego systemu zarządzania treścią. Swoją historię z WordPressem rozpoczął od prostego użytkowania i tworzenia stron w aplikacji. Obecnie konsultant i specjalista, który każdego dnia doradza klientom home.pl w jaki sposób korzystać z WordPressa.

FAQ

Dla kogo będzie ciekawy?

-Dla ambitnych przedsiębiorców i blogerów
-Dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat WordPressa
-Dla osób, które potrzebują strony, którą będą mogły samodzielnie aktualizować, żeby rozwijać swoją firmę/bloga.
-Dla osób, które mają stronę na WordPressie, ale nie potrafią jej obsługiwać i nic na niej zmienić.
-Dla przedsiębiorczych i oszczędnych, którzy chcą samodzielnie umieć aktualizować stronę i nie chcą czekać aż ich informatyk znajdzie dla nich czas w kalendarzu.

Czego się nauczysz?

Poznasz wady i zalety WordPressa oraz dowiesz się dlaczego jest to najpopularniejszy systemem zarządzania treścią na świecie. Podpowiemy, który CMS będzie dla Ciebie najlepszy do zbudowania własnej strony internetowej. Dowiesz się również jaka jest różnica pomiędzy WordPress.org od WordPress.com.