Cyberbezpieczeństwo w pracy oraz w życiu prywatnym

Cyberbezpieczeństwo w pracy oraz w życiu prywatnym

Darmowy
Cyberbezpieczeństwo w pracy oraz w życiu prywatnym Akademia home.pl darmowe webinary

O webinarze

W środowisku internetowym przebywamy faktycznie i nieodwołalnie przez większość naszego czasu – dla rozrywki, w celach praktycznych i służbowo. Realizujemy transakcje, sprawdzamy wiadomości, buszujemy z nudy i z potrzeby, impulsywnie oraz nawykowo. Cybernetyczni przestępcy czyhają na nasze dane osobowe, drobni „kieszonkowcy” próbują wykorzystać naszą nieuwagę i naciągnąć na nieznaczne kwoty albo na oszczędności życia, hakerzy z wolnej stopy i ci pracujący w zorganizowanych grupach przestępczych uderzają w firmy i instytucje państwowe. Wielu wykazuje sporą pomysłowość i skuteczność.

 

W Internecie trudno oddzielić życie prywatne od zawodowego  (używamy tych samych urządzeń, wykonujemy zadania służbowe w domu a domowe zamówienia w pracy). Na portalach mediów społecznościowych ofiarami oszustw i ataków hackerskich padają zarówno pracownicy Pentagonu jak gospodynie domowe. Bardzo często w sposób równie banalny i naiwny.

Kradzież prywatnego hasła pracownika może mieć fatalne konsekwencje dla pracodawcy, a skuteczny atak na zasoby firmy przyniesie szkody także jej pracownikowi. Bez wątpienia wszyscy powinniśmy być zainteresowani podnoszeniem wiedzy na temat cyber zagrożeń. Dlatego podczas webinarium będziemy omawiać szerokie spektrum zagadnień związanych z cyber incydentami. Omówimy także zasady cybernetycznego BHP oraz typowe zachowania prewencyjne, które niczym zdrowy nawyk powinny towarzyszyć nam przy korzystaniu z Intenetu.

 

Podczas webinarium pokażemy:

 

  • Jakie są najczęściej spotykane rodzaje ataków – typowe zagrożenia (w pracy i prywatnie)
  • Typowe scenariusze oszustw, wyłudzeń i kradzieży wrażliwych danych
  • Na co uważać i jak bezpiecznie poruszać się w sieci
  • Prewencja i katalog dobrych praktyk (w pracy i prywatnie)

 

 

Prowadzący:

 

Aneta Szczepankiewicz

 

Liaison Manager w EURid, Europejskim rejestrze domen internetowych .eu oraz .ею najwyższego poziomu. EURid współpracuje z około 750 akredytowanymi rejestratorami domen .eu na całym świecie i jako jako organizacja non profit promuje cybernetyczne bezpieczeństwo w Internecie. EURid jako jeden z pierwszym rejestrów na świecie wprowadził protokół DNSSEC, który zabezpiecza strony przed przekierowaniem na strony fałszywe, podszywające się pod oryginalne. Mając na uwadze dobro wszystkich użytkowników Internetu, EURid stara się także przeciwdziałać rejestracjom dokonanym w tzw. złej wierze i prowadzi aktywny monitoring świeżo zarejestrowanych domen .eu oraz .ею. Organizacja ma zamiar wkrótce wprowadzić zaawansowany system prewencyjny (oparty na sztucznej inteligencji) do wczesnego wykrywania podejrzanych rejestracji.

 

Aneta w EURidzie jest ochotnikiem- koordynatorem ds. Open School. Zadaniem Otwartej Szkoły jest popularyzacja i promocja wiedzy o Internecie. Open School organizuje szkolenia i workshopy dla szerszej publiczności, angażuje się m.in. w takie inicjatywy jak Codeweek czy All Digital Week. Aneta od wielu lat pracuje także na platformie szkoleniowej EURidu, na której prowadzone są (w ramach webinariów) specjalistyczne szkolenia dla partnerów biznesowych firmy.

FAQ

Dla kogo będzie ciekawy?

-Dla pracowników i ich pracodawców, dla mniejszych i większych przedsiębiorców, którym zależy na bezpieczeństwie cybernetycznym w firmie
-Dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat cyberzagrożeń
-Dla osób, które pragną nabyć praktycznej wiedzy o tym jak uchronić się przed oszustwem i nadużyciem w sieci

Czego się nauczysz?

-Dowiesz się w jaki sposób cyberataki są realizowane i jak nie stać się ich ofiarą (w firmie i życiu prywatnym)
-Dowiesz się w jaki sposób i dlaczego wzmaga fala oszustw i aktywności hackerskiej w mediach społecznościowych; jak podrzucane są złośliwe aplikacje do naszych komórek  i o tym jak nie dać sobie wykraść wrażliwych informacji
-Sprawdzisz czy Twoja firma jest prawidłowo zabezpieczona przed hakerami  i czy sam swoim zachowaniem nie stwarzasz zagrożenia dla firmy w której pracujesz