Jak rozpoznać domenę rejestrowaną w celach przestępczych?

Jak rozpoznać domenę rejestrowaną w celach przestępczych?

Darmowy
webinary Akademia home.pl EURid domeny .eu

O webinarze

Czy system rejestrujący domenę internetową jest w stanie wyczuć, że została ona zarejestrowana w celach cyberprzestępczych, a to jeszcze przed popełnieniem przestępstwa przy jej użyciu? EURid (europejski rejestr domen .eu) udowadnia, że tak.

Instytucja stworzyła nowy system prognozowania i prewencji na bazie sztucznej inteligencji. Już wkrótce przy użyciu nowych metod będzie sprawdzać wszystkie nowo rejestrowane domeny .eu.

 

Webinar przeznaczony jest dla wszystkich, którzy są profesjonalnie zaangażowani w walkę z cyberprzestępczością i jej prewencją.

 

Zapisz się i poznaj innowacyjny mechanizm wyznaczający nowe standardy bezpieczeństwa.

 

 

Prowadzący:

Aneta Szczepankiewicz

Liaison Manager w EURid, Europejskim rejestrze domen internetowych .eu oraz .ею najwyższego poziomu. EURid współpracuje z około 750 akredytowanymi rejestratorami domen .eu na całym świecie i jako jako organizacja non profit promuje cybernetyczne bezpieczeństwo w Internecie. EURid jako jeden z pierwszym rejestrów na świecie wprowadził protokół DNSSEC, który zabezpiecza strony przed przekierowaniem na strony fałszywe, podszywające się pod oryginalne. Mając na uwadze dobro wszystkich użytkowników Internetu, EURid stara się także przeciwdziałać rejestracjom dokonanym w tzw. złej wierze i prowadzi aktywny monitoring świeżo zarejestrowanych domen .eu oraz .ею. Organizacja ma zamiar wkrótce wprowadzić zaawansowany system prewencyjny (oparty na sztucznej inteligencji) do wczesnego wykrywania podejrzanych rejestracji.

Aneta w EURidzie jest ochotnikiem- koordynatorem ds. Open School. Zadaniem Otwartej Szkoły jest popularyzacja i promocja wiedzy o Internecie. Open School organizuje szkolenia i workshopy dla szerszej publiczności, angażuje się m.in. w takie inicjatywy jak Codeweek czy All Digital Week. Aneta od wielu lat pracuje także na platformie szkoleniowej EURidu, na której prowadzone są (w ramach webinariów) specjalistyczne szkolenia dla partne

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy 300 pierwszych osób, które zarejestrują się na webinar.

FAQ

Dla kogo będzie ciekawy?
Webinarium przeznaczone jest dla wszystkich, którzy są profesjonalnie zaangażowani w prewencję oraz walkę z cyberprzestępczością.
Czego się dowiesz?
Z tego webinaru dowiesz się, czy da się rozpoznać domenę rejestrowaną w celach przestępczych jeszcze przed jego popełnieniem.